A baba első születésnapja - tippek a szervezéshez
Máris eltelt egy év, hihetetlen. Mintha csak tegnap lett volna, hogy végre a karjaidba zárhattad újszülőtt gyermekedet, és máris egy éves lett.
Az első születésnap nagy ünnep, amire érdemes idejében elkezdeni a készülődést, átgondolni mikor, hol, hogyan, kikkel. Rengeteg kérdés merül fel, ezért gondoltuk segítünk egy két tippel, hogy könnyebben menjen a szervezés.
Mikor
A legkönnyebb kérdés talán a mikor, hiszen mindenki legszívesebben a napján tartaná meg a nagy ünnepet. Persze ez sokszor nem lehetséges, hiszen ha hétköznapra esik, érdemesebb az előtte lévő vagy az utána következő hétvégét választani. Ekkor jobban ráér mindenki, nem kell sietni a másnapi munka miatt, és a szülőknek is könnyebb a készülődés, ha nem munkából hazarohanva kell várni a vendégeket. Ha esetleg nagy ünnep közelében van a születésnap, érdemes pár hetet csúsztatni, hiszen karácsonykor vagy húsvétkor nem feltétlen könnyű összehívni a családot. Érdemes a buli kezdetét a baba alvási idejéhez igazítani, akkor érkezzenek a vendégek, mikor kipihent, hiszen érte van az egész. Ha már csak egyszer alszik, könnyebb dolgunk van, hiszen ébredés után kora délután érkezhetnek a vendégek, ha még kétszer alszik, akkor sajnos vagy tolódik a kezdés, vagy ha tudjuk altatni csendes helyen, például emeleten, akkor jöhetnek akkor, mikor elaludt délután.
Hol
Az, hogy hol tartjuk, összetett kérdés. Először is függ attól, hogy mekkora a vendégsereg, kényelmesen elférnénk e az otthonunkban, vagy érdemesebb lehet kibérelni egy termet vagy étterembe menni. Attól is függ, hogy milyen évszakban tartjuk, hiszen jó időben kerti partit is szervezhetünk, télen ez sajnos megoldhatatlan.
Kik
A vendéglista összeállítása is nehéz feladat, hosszas átgondolást igényel. Érdemes első körben leírni azokat a közvetlen családtagokat, akik biztosan a meghívottak között vannak, ekkor láthatjuk, mi a minimum létszám. Majd írjuk össze azokat, akiket szívesen látnánk, de nem vagyunk benne biztosak, és írjuk melléjük az okot. Például mert messze laknak, és nem biztos, hogy eljönnek - ekkor persze meghívhatjuk őket, de kalkuláljunk azzal, hogy lehet nem jönnek el. Lehet, hogy messzebbi rokon, akit a nagyszülők kedvéért hívnánk csak meg, ekkor érdemes megbeszélni velük, hogy túl sokan lennétek, illetve kevés a hely. Ha barátokkal is tartjátok az ünnepeket, de a létszám velük együtt már túl sok lenne, tarthattok velük külön, kisebb összejövetelt. Megeshet, hogy a családon belül egyes emberek haragban vannak egymással, például egy csúnya válás miatt, ekkor megfontolandó, hogy inkább külön alkalmakra hívjátok meg őket, nehogy az esetleges összetűzés elrontsa a nagy napot.
Hogyan
Egy szülinapi bulit megszervezni bonyolult. Át kell gondolni, mi mindent kell hozzá vásárolni, milyen ételt és italt fogunk felszolgálni, ha otthon tartjuk ki kell takarítani a lakást, átgondolni, van e elég ülőhely, és természetesen a díszítésről sem szabad elfeledkezni. Gondoljuk át, mi az, amit kisgyerek mellett biztosan be tudunk vállalni, és ne féljünk például rendelni az ételt, ha nincs rá kapacitásunk. A cél, hogy mindenki jól érezze magát a bulin, és ehhez az is szükséges, hogy a vendéglátók is felszabadulatan tudják élvezni ezt a vissza nem térő ünnepet.