Émelygés, hányinger
Ugyan a reggeli rosszullétek legtöbb esetben csak az 5-7. héttől kezdődnek, azonban akad olyan nő, aki már az első pár hétben, rögtön a beágyazódás után is enyhe émelygést érez.
Puffadás, székrekedés, alhasi fájdalom
Nem ritka tünet, hogy az újdonsült kismama emésztése megváltozik. Ez főképp azon nőknek szúrhat szemet, akik addig sosem voltak hajlamosak a puffadásra. Az alhasi fájdalom utalhat a beágyazódásra, sokan ezt az érzést a menstruációs fájdalomhoz hasonlítják, így sajnos könnyen összekeverhető azzal.
Gyakori vizelési inger
A beinduló hormonok és a méh átrendeződése miatt sokan gyakori vizelési ingert tapasztalnak.
Fejfájás
Szintén gyakori az addig nem fejfájós nőknél, hogy hirtelen erős fájdalom gyötri őket.
Hőemelkedés
A reggeli testhőmérséklet a terhességgel megemelkedhet. Ezt azonban nagyon nehéz észrevenni, hiszen csak pár tizedfok az eltérés, és némelyik nőnél a - nem várt - ciklus első napjaira is jellemző a hőemelkedés.
Érzékeny mellek
Sokaknak már a legelején is érzékennyé válik a mellük. Ezt azonban a legtöbb nő a ciklusuk alkalmával is érzékeli, így könnyen összetéveszthető.
Változékony hangulat
Már az első pár hétben is tapasztalható a megnövekedett hormonszint miatti szélsőséges hangulatváltozás. Egyes kimamák nagyon érzékenyen reagálnak testük változására, hajlamosabbak az egyik pillanatban látszólag minden ok nélkül elsírni magukat, hogy a következő pillanatban ismét jókedvűen kacagjanak.
Megérzés
A legérdekesebb, amit megfigyeltek, hogy némelyik friss anyuka egyszerűen megérzi, hogy kisbabát vár. A legjobb magyarázat erre, hogy az anyuka szervezete már az első pillanattól kezdve átalakulásba kezd, hogy a kicsinek minél megfelelőbb helyet biztosítson. Éppen ezért a friss anyukák érzékelése is megváltozik, ráhangolódnak a bennük növekvő kicsire.