Blog

A második trimeszter a 12. héttől a 28. hétig tart. (3-6 hónap)
Az első trimeszter leteltével a kismamák megnyugodnak, hiszen a kritikusabb időszak véget ért. Jó esetben nincs többé reggeli rosszullét, szédelgés és állandó álomkór. Visszatér az energia és újra a réginek érzik magukat. Megnő a fizikai aktivitás az első időszakhoz képest és mivel ekkor még egész kicsi a has, így mindenféle akadály nélkül el lehet végezni a napi teendőket.

Mikor számít még normálisnak az alhasi fájdalom, és mikor érdemes orvoshoz fordulni? Ezekre a kérdésekre kerestük most a választ.

Bár a várandósságról általában a boldog babavárás jut az eszünkbe, mégis vannak olyan időszakok, amelyek kicsit kellemetlen tüneteket produkálhatnak. Ilyen a kismama testének vizesedése is. Sajnos rengeteg tévhit kering ezzel kapcsolatban, amelyek további problémákat okozhatnak. Azonban most szeretnénk, ha megismernéd a vizesedés kialakulásának okait, hiszen így egyszerű odafigyeléssel javíthatsz a helyzeten.

Bár életünk egyik legszebb szakasza a várandósság, azonban ezen időszak alatt jelentkezhetnek olyan apró kellemetlen tünetek, amelyeket szeretnénk elsősorban megérteni, majd amennyiben lehetséges, orvosolni.

Rengeteg mendemonda terjed arról, hogy szabad-e várandósan koffeint fogyasztani. Ha igen, akkor mégis mennyit? Vagy akár ezzel is árthatunk a magzatunknak?
Érdemes elsősorban azzal az információval tisztában lenni, hogy a koffein a méhlepényen keresztül be tud jutni a baba véráramba, ezért kérdéses a koffein fogyasztása.

Kevés olyan ember van, akinek nincs hatással az életére a koronavírus. Az iskolák távoktatásban működnek, az ovik, bölcsik pedig ügyeletben. Aki csak tudja, otthonról végzi a munkáját, közben pedig igyekszik lefoglalni az otthon lévő gyerkőceit.

Most végre van időd rendszerezni a konyhádat
Eddig időhiányban szenvedtünk, hiszen állandóan rohantunk, tele voltunk programokkal, amikor csak lehetett kimozdultunk. Most azonban olyan helyzet alakult ki, hogy időnk nagy részét otthon kell töltenünk.

A legtöbb lurkónak óriási nagy kihívást jelent éjszaka kimenni a mosdóba, ugyanis még annyira félnek a sötétben, hogy inkább tartogatják reggelig, ha kibírják addig. A világítós kapcsoló matrica azonban pont annyira világít éjszaka, hogy megnyugvást jelent számukra, hogy van egy kis fényforrás és könnyen megtalálják a kapcsolót. Így egy pillanat alatt világos lehet a szobában. Többféle figura közül is tudsz választani. Amellett érdemes döntened, amely a gyerkőcödhöz a legközelebb áll.

Abban a pillanatban, amikor kiderül, hogy várandós vagy, végigfut a gondolat a fejedben, hogy innentől kezdve vajon mennyi mindenről kell lemondanod. Aztán minél többet olvasol a témáról, annál bizonytalanabb vagy, hogy akkor mit is lehet tenni és mit nem. A végén pedig kiderül, hogy “szinte minden ártalmas lehet a babára” és fogalmad sincs mit tegyél és mit nem. Na erre a pontra nem szabad eljutnod. Természetesen vannak alapvető szabályok, amelyeket szigorúan be kell tartanod, mint például, hogy nem dohányzol, nem fogyasztasz alkoholt, nem szedsz gyógyszereket. Azonban az első trimeszterben ennél valóban sokkal több dologra kell odafigyelned:

Egy dolgot már most leszögeznénk: a kellemes várandósság kulcsa a törődő férfi.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ez az időszak főleg az anyukáról és magzatáról szól, pedig a férfinak épp úgy jelentős szerepe van a 9 hónap alatt, ahogy az anyának is.
A férfiak sokszor bizonytalanok, hogy mégis mi az ő feladatuk ebben az izgalmas időszakban, pedig a válasz nagyon egyszerű: odafigyelés és törődés.